Asmens duomenų apsauga
2023-01-27

KAUNO LOPŠELIO-DARŽELIO "ŽUVINTAS"

INFORMACINIS PRANEŠIMAS DĖL ASMENS DUOMENŲ TVARKYMO

Siekdami užtikrinti tinkamą asmens duomenų tvarkymą pagal Bendrojo duomenų apsaugos reglamento (BDAR) reikalavimus, šiuo pranešimu informuojame apie Jūsų asmens duomenų tvarkymą.

Duomenų valdytojas. Kauno lopšelis-darželis "Žuvintas", kodas 191639368, Žuvinto g. 8, LT-51420 Kaunas, tel. (+37060059033) el. p. zuvintodarzelis@gmail.com

Kodėl prašome pateikti  asmens duomenis? Siekdami užtikrinti skaidrumą ir atsakingą asmens duomenų tvarkymą, informuojame, kad Kauno lopšelis-darželis "Žuvintas" tvarko asmens duomenis šiuo pagrindiniu tikslu - ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo organizavimo  tikslais.

Kokius asmens duomenis tvarkome? Vaiko teisėto atstovo kontaktiniai duomenys: vardas, pavardė, el.pašto adresas, vaiko identifikaciniai duomenys: vardas, pavardė, asmens kodas, gimimo data.

Kokiais tikslais bus naudojami asmens duomenys? Vaikų asmens bylų tvarkymo, elektroninio dienyno pildymo, pažymų išdavimo, mokymo lėšų paskaičiavimo, Vaiko gerovės komisijos darbo organizavimo ir vykdymo, tarpinstitucinio bendradarbiavimo, neformaliojo vaikų švietimo organizavimo, nemokamo maitinimo organizavimo, veiklos informavimo bendruomenei ir visuomenei (vaikų kūrybiniai darbai, mokymosi pasiekimai, nuotraukos, filmuota medžiaga).

Kaip užtikrinamas asmens duomenų saugumas? Asmens duomenys yra tvarkomi ir saugomi, vadovaujantis LR asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo, BDAR nuostatomis bei kitais teisės aktais, reguliuojančiais   asmens duomenų tvarkymą ir apsaugą. Kauno lopšelis-darželis „Žuvintas" užtikrina tvarkomų asmens duomenų saugumą įgyvendinusi visas būtinas technines ir organizacines priemones asmens duomenims apsaugoti nuo neteisėto sunaikinimo, atsitiktinio pakeitimo, atskleidimo ir nuo bet kokio neteisėto tvarkymo.

Kiek laiko asmens duomenys bus saugomi? Asmens duomenys Kauno lopšelyje-darželyje "Žuvintas" saugomi ne ilgiau, nei to reikalauja duomenų tvarkymo tikslai, vadovaujantis teisės aktais, reglamentuojančiais asmens duomenų tvarkymą ir saugojimą.

Iš kur gaunami asmens duomenys? Asmens duomenys, gaunami asmenims jungiantis prie informacinių sistemų, nėra perduodami kitiems duomenų gavėjams.

Kam gali būti perduodami duomenys? Kauno lopšelis-darželis "Žuvintas" asmens duomenis gali teikti duomenų tvarkytojams, tik subjektams, kurie turi teisę juos gauti (pvz.: teisėsaugos institucijos; Kauno miesto savivaldybei ir jai pavaldžioms įstaigoms, į Mokinių registrą įvesti duomenys teikiami Švietimo valdymo informacinei sistemai (ŠVIS) Lietuvos ŠMM nustatytais terminais ir tvarka.

Asmens duomenų saugumas. Asmens duomenys tvarkomi atsakingai ir saugiai. Nustatydami asmens duomenų tvarkymo priemones, taip pat duomenų tvarkymo metu, įgyvendiname tinkamas teisės aktuose nustatytas duomenų apsaugos technines ir organizacines priemones, skirtas apsaugoti Jūsų tvarkomus asmens duomenis nuo atsitiktinio ar neteisėto sunaikinimo, sugadinimo, pakeitimo, praradimo, atskleidimo, taip pat nuo bet kokio kito neteisėto tvarkymo. Kauno lopšelio-darželio "Žuvintas" yra raštiškai įsipareigoję trečiosioms  šalims neatskleisti ir neplatinti darbo vietoje gaunamos informacijos apie įstaigos klientus, įskaitant ir Kauno lopšelio-darželio „Žuvintas“ svetainės lankytojus. Asmens duomenų saugumo priemonės nustatomos atsižvelgiant į rizikas, kurios kyla tvarkant asmens duomenis.

Asmenys turite teisę:

Ø  gauti informaciją apie savo asmens duomenų tvarkymą (BDAR 12-14 str.);

Ø  susipažinti su savo asmens duomenimis, kurie yra saugomi (BDAR 15 str.);

Ø  prašyti ištaisyti neteisingus, netikslius ar neišsamius asmens duomenis (BDAR 16 str.);

Ø  prašyti ištrinti su asmeniu susijusius (teisė „būti pamirštam“) duomenis (BDAR 17 str.);

Ø  prašyti apriboti savo asmens duomenų tvarkymą (BDAR 18 str.).

Asmens duomenų saugumo pažeidimai ir apskundimas. Jeigu asmuo mano, kad pažeistos jo, kaip duomenų subjekto, teisės, arba nori gauti daugiau informacijos apie asmens duomenų tvarkymą, gali kreiptis į Kauno lopšelio-darželio „Žuvintas“  Duomenų apsaugos pareigūnę - Daivą Liuberskienę tel.  +370 60059033, el.p. zuvintodarzelis@gmail.com Jeigu asmuo nesutinka su Kauno lopšelio-darželio „Žuvintas“ Duomenų apsaugos pareigūno atsakymu, jis gali kreiptis į Valstybinę duomenų apsaugos inspekciją (VDAI), L. Sapiegos g. 17, 10312 Vilnius, Tel. (8 5) 271 2804, 279 1445, el. p. ada@ada.lt.

L-d Žuvintas vaikų asmens duomenų tvarkymo taisyklės 2019-12-31 Nr. V-105.pdf (0.14 MB)
Kauno lopšelio-darželio Žuvintas Informacinių ir komunikacinių technologijų naudojimo bei darbuotojų stebėsenos ir kontrolės darbo vietoje tvarka 2017-10-02 Nr. V-52 a.pdf (0.49 MB)
Kauno lopšelio-darželio Žuvintas Vaizdo duomenų tvarkymo taisyklės 2017-10-02 Nr. V-55.pdf (0.48 MB)
Kauno lopšelio-darželio Žuvintas Asmens duomenų tvarkymo, naudojimo ir saugojimo taisyklės 2018-08-27 Nr. V-17.pdf (0.11 MB)